Sie sind auf Seite 1von 4

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e)
Joris Smid
Klas
PEH15VA
Stageschool De Hasselbraam
Plaats
Eindhoven
Vak- vormingsgebied: KO
Speelwerkthema / onderwerp: Muziek

Mentor
Datum
Groep
Aantal lln

Evelyne
22-3-2016
Groep 3/4
24

Persoonlijk leerdoel:
- Ik stel consequenties aan het gedrag van leerlingen waar ik het niet mee eens ben en doe dit consequent.
- Ik probeer de juiste toonhoogtes te halen tijdens het meezingen van het lied zodat de kinderen niet te lage tonen gaan gebruiken.
Lesdoel(en):
Kerndoel 54: De leerlingen leren beelden, muziek, taal, spel en
beweging te gebruiken om er gevoelens en ervaringen mee uit te
drukken en om er mee te communiceren.
- Aan het einde van de les kunnen de kinderen zelf het lied
zingen zonder dat ik zelf meezing waarbij ze de juiste
toonhoogtes gebruiken.

Evaluatie van lesdoelen:


Aan het einde van mijn les weet ik of de kinderen zelf het liedje kunnen zingen omdat ik
ze dit laat doen.

Beginsituatie:
Actuele beginsituatie: 28 leerlingen waarvan 16 jongens en 8 meisjes. Het is een combinatieklas van groep 3 en 4. De les wordt gegeven wanneer ze in de
gebruikelijke kring zitten.
Voorkennis: De leerlingen zitten al anderhalf jaar bij elkaar in de klas dus zullen het niet eng vinden om te zingen. Het liedje, fluister, fluister, is voor de kinderen nieuw.
Werkvormen: Ik gebruik een klassikale werkvorm waarbij de kinderen in een kring zitten. Ik gebruik het stiltegebaar om de aandacht te krijgen.

Lesverloop

Tijd

Leerinhoud Didactische handelingen


Leeractiviteit
Leraar
leergedrag leerling(en)
10:30Liedje laten
Ik vertel dat we vandaag een nieuw
De kinderen zijn stil wanneer ik praat en luisteren
11:35
horen: intro
liedje gaan leren wat ik zelf heel leuk
goed naar het liedje.
vind. Ik zet vervolgens het liedje aan en
Steken hun vinger op wanneer ze antwoord willen
voor de eerste keer zing ik nog niet
geven.
mee.
Ik laat het liedje nog een keer horen
waarbij ik zelf wel meezing.
Na het liedje vraag ik dingen over het
liedje zelf. Wat horen ze op de trap en
wat doe ik op het laatste?
11:35-11:50 Lied zingen
Ik laat het liedje nogmaals horen en ik
De kinderen doen wat ik van ze vraag en zingen
vraag of ze met het liedje kunnen
mee wanner ze dit moeten doen
meeklappen.
De kinderen zullen vrij druk zijn tijdens het
Dit doe ik drie keer zodat iedereen dit
bewegen.
goed kan
Daarna ga ik regel voor regel door het
liedje waarbij ik met de
weggeeftechniek de kinderen elke regel
laat nazingen.
Tijdens het nazingen doe ik gewoon
mee als ondersteuning.
Nadat ik alle regels heb gehad en de
kinderen het liedje redelijk goed
kennen, vraag ik aan de kinderen of ze
kunnen gaan staan en na doen wat ze
horen. Fluisteren, horen en dansen en
spoken.
Nadat ze dit twee keer hebben gedaan
laat ik ze het hele liedje zelf nazingen.
Eerst ondersteun ik maar daarna laat ik
het ze zelf doen.
>

Materialen / Organisatie
CD
CD speler

Slot

Ik vraag of ze het ene leuk lied vonden


Ik vraag wie het liedje nog niet
helemaal kent
Ik laat de kinderen op hun plek zitten
voor de volgende les.

Bron: eigen-wijs bladzijde 158:


Fluister, fluister in het duister,
in het donker van de nacht.
Fluister, fluister en ik luister,
spoken hoor ik op de trap.
Stap voor stap en tree voor tree,
zweven spoken naar benee
Spoken, spoken in mijn kamer,
in het donker vande nacht.
Spoken, spoken en zij dansen
naast mijn bed en op de kast.
En ik voel me heel tevree
ik dans met de spoken mee.

De kinderen geven antwoord op mijn vraag en gaan


op hun plek zitten.

Persoonlijke reflectie
De les ging goed en door de duidelijke introductie kregen de kinderen snel de tekst van het liedje onder de knie. Ze deden leuk mee maar
ik moest vrij vaak kinderen corrigeren die niet stil bleven terwijl ik dit van ze vroeg. Hierdoor liep de les een paar minuten uit. Mijn
doelstelling heb ik behaald omdat alle kinderen het liedje kenden.

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum:
Stel van te voren goed de regels vast, hierdoor zal je waarschijnlijk mindermoeten corrigeren. Verder een leuke les en de kinderen deden
goed mee en reageerde op je instructies en vragen.

Das könnte Ihnen auch gefallen