Sie sind auf Seite 1von 4

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder


Student(e)
Hayal Boynuuzun
Mentor
Marjan Vermeulen
Klas
P14EhvE
Datum
17-03-2015
Stageschool Saltoschool Reigerlaan
Groep
8B
Plaats
Eindhoven
Aantal lln 25
Vak- vormingsgebied: Taal
Speelwerkthema / onderwerp: Spellen
Persoonlijk leerdoel:
Een les gestructureerd kunnen brengen. Hiermee wil ik er voor zorgen dat er duidelijkheid is tijdens de instructie en het uitvoeren van de
taken.
Lesdoel(en):
Evaluatie van lesdoelen:
Kerndoel 11(TULE)
De evaluatie zal plaatsvinden tijdens de les.
De leerlingen leren een aantal taalkundige principes en regels. Zij
kunnen in een zin het onderwerp, het werkwoordelijk gezegde en
delen van dat gezegde onderscheiden. De leerlingen kennen:
regels voor het gebruik van leestekens.
Tussendoel
- De leerlingen kunnen woorden met een hoofdletter correct
schrijven
- De leerlingen oefenen met werkwoordspelling
Beginsituatie: Tijdens deze les wordt de indeling van de klas veranderd. De kinderen weten zelf waar ze moeten gaan zitten. De plusleerlingen
gaan bij elkaar zitten. De plusleerlingen(kinderen met een stikker op hun schrift) gaan zelfstandig de opdrachten maken zonder uitleg, tenzij ze
dat wel willen. De andere leerlingen krijgen wel uitleg van mij. Er zijn 8 leerlingen waarmee ik ook samen de opdrachten ga maken. De rest van
de leerlingen mogen de opdrachten zelf maken.
Lesverloop
Tijd

Leerinhou Didactische handelingen


d
Leraar

Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)

Materialen /
Organisatie

10 min.

Introductie 1.) Ik vertel het volgende:


/ activeren Pak je werkschrift en ga zitten waar je
kennis
altijd tijdens spelling zit. De kinderen met
een sticker op hun schrift mogen
beginnen. De andere leerlingen luisteren
naar mij.
2.) Ik begin de les met drie verzonnen
zinnen. Deze zinnen heb ik alleen weg
opgeschreven zonder hoofdletters.
1. Sebastiaan kan erg goed pianostukken
van Mozart spelen.
2. Mijn buurmeisje Elif is Franstalig.
3. Bas reed weg in een witte Ford op weg
naar Utrecht.
Ik vertel de kinderen het volgende:
Wie kan mij vertellen wat er mis is met
deze drie zinnen?
3.) Ik vertel: Deze les gaat over
hoofdletters.
4.) We gaan nu samen opdracht 1 maken.

1.) De leerlingen gaan op de juiste plek zitten.


2.) De leerlingen vertellen mij dat de zinnen geen
hoofdletters hebben.
3.) De leerlingen luisteren.
4.) Samen maken we opdracht 1.

Uitleg

1.) Ik vertel:
Pak uitlegkaart R14 erbij.
Ik lees uitlegkaart R14 uit aan de
leerlingen.
Ik besteed aandacht aan:
- tussenvoegsels bij namen
- de namen van de feestdagen
- samenstellingen van feestdagen
- namen van landen
- afgeleide bijvoeglijke naamwoorden en
inwonernamen van landen

1.) De kinderen pakken uitlegkaart R14 erbij.

Heeft er iemand vragen hierover?


Verwerking 1.) Sebastiaan, Tim, Eline, Sterre, Elif,
/ aan de
Tycho, David en Bas. Samen met jullie
slag
gaan we opdracht 3,4 en 5 maken. De
rest van jullie mogen zelfstandig aan de
slag. Gebruik voor opdracht 5 je
kladschrift.

1.) Samen met de genoemde leerlingen maken we


opdracht 3,4 en 5.

Persoonlijke reflectie

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum:

Das könnte Ihnen auch gefallen