Beruflich Dokumente
Kultur Dokumente
Mentor
Datum
Groep
Aantal lln
Persoonlijk leerdoel: Ik wil gedurende de les het overzicht en de rust behouden. Eerdere lessen hebben me laten zien dat ik soms haastig te werk ga of het overzicht
uit het oog verlies doordat ik me te druk over het feit dat ik de lesstof misschien niet op de juiste manier overbreng.
Ook wil ik op de tijdsplanning letten en ervoor zorgen dat de lesduur overeenkomt met de vooraf afgesproken tijd. Ik heb in een aantal voorgaande lessen gemerkt dat ik
te lang bezig was, of in ieder geval langer dan de bedoeling. Dat ben ik gaan compenseren door haastig te werk te gaan en stappen per ongeluk over te slaan. Vandaar
dat ik nu ervoor wil zorgen dat ik me afgesproken tijdsduur hou, zonder stappen over te slaan. Niet te haastig en daardoor te kort, maar ook niet te lang.
Lesdoel(en): (vanuit de methode);
De leerlingen kunnen een eenvoudig toneelstuk schrijven met
verschillende scnes.
De leerlingen letten op de volgorde van de dialogen
Lesverloop
Tijd
4 minuten
10 minuten
Leeractiviteit
leergedrag leerling(en)
luisteren
gehoor geven aan mijn gebod
Activeren van voorkennis
theorieuitleg
lezen
uitleg volgen
vragen stellen
theorie opnemen
Materialen / Organisatie
Lege pagina op het digibord
Werkboeken van de leerlingen
Taal in Beeld, Blok 5, les 12
Handleiding voor mijzelf
5-10
minuten
opdrachtenuitleg
lezen
opdrachten bekijken
vragen stellen
begrijpen wat de inhoud van de opdrachten is
2 minuten
afsluiting
Verantwoording
Deze les heb ik gekozen als les spellen omdat dit overeenkwam met de methodeles die de leerlingen deze week zouden krijgen.
Ik heb met Elke deze les (les 12), kunnen wisselen met les 11. De lesdoelen stonden in de methode.
Als ik kijk naar de leerlijnen van Tule sluit deze les aan op Kerndoel 5 met de subdoelen Vorm en GEBRUIK soorten teksten.
Binnen het subdoel Vorm sluit deze les meer aan op de kerndoelen van groep 3 en 4. Dit is binnen deze taalmethode vaker het
geval.
De les heeft taalkundig gezien twee taalaspecten die benadrukt worden:
De semantiek, oftewel de betekenis van de tekst. De scne moet namelijk een logisch verband hebben. De zinnen moeten ook
duidelijk zin in hun betekenis en bedoeling. Anders ontstaan er misverstanden.
Daarnaast het temporeel ordenen. De zinsstructuur moet kloppen en er moet sprake zijn van een correcte chronologische
volgorde.