Sie sind auf Seite 1von 3

Lesvoorbereidingsformulier Fontys Hogeschool Kind en Educatie, Pabo Eindhoven

Bron: Didactisch model van Gelder

Student(e) Ingrid Daamen Mentor Laila van Lierop


Klas PEH16VB Datum 16-03-2016
Stageschool Ojbs de Duizendpoot Groep 6/7/8
Plaats Stramproy Aantal lln 21
Vak- vormingsgebied: Muziek
Speelwerkthema / onderwerp: Housemuziek

Persoonlijk leerdoel: Ik ben in staat om luid en duidelijk te spreken en een juiste houding aan te nemen zodat ik goed voorbereid en zelfverzekerd voor de klas sta.
Lesdoel(en): Aan het einde van de les kunnen de leerlingen: Evaluatie van lesdoelen:
Productdoelen:
- housemuziek herkennen aan de volgende elementen: snelle beat, - Ik vraag aan het einde van de les de leerlingen nog eens om de kenmerken.
elektronische instrumenten. - Ik luister naar hoe de leerlingen het lied zingen en geef ze feedback hierop. Ik verbeter
- het lied Het Housekasteel zingen in het juiste tempo. ze tussendoor en geef aanwijzingen.
Kerndoel 54
De leerlingen leren beelden, muziek, taal, spel en beweging te gebruiken,
om er gevoelens en ervaringen mee uit te drukken en om er mee te
communiceren.
Beginsituatie: De groep bestaat uit 21 leerlingen, waarvan 9 jongens en 12 meisjes. De gehele groep kun je nog onderscheiden in 3 groepen, namelijk groep 6, 7 en
8. In groep 6 zitten 8 leerlingen waarvan 3 jongens en 5 meisjes, in groep 7 zijn dat er 7 waarvan 3 jongens en 4 meisjes en groep 8 bestaat uit 6 leerlingen waarvan 3
jongens en 3 meisjes. De leerlingen variren van de leeftijden 9 tot en met 12. In het lokaal zitten de leerlingen in tafelgroepjes. De tafelgroepjes variren van de 4 tot 5
leerlingen. Er zijn 4 groepjes van 4 leerlingen en 1 groepje van 5 leerlingen. Jongens en meisjes zitten gemengd in deze groepjes. Het lokaal is op te delen in twee
delen; voorin zijn alle groepjes en achterin is de kring met de instructietafel en de werkruimte van de juf. Aan de instructietafel krijgen de leerlingen uitleg over nieuwe
stof en worden de zwakke leerlingen begeleid. Tijdens het werken is er een leerling die gebruik maakt van een koptelefoon. De bedoeling van de koptelefoon is dat het
de leerling helpt bij het concentreren door al het geluid buiten te sluiten. Op sociaal-emotioneel gebied zijn er enkele leerlingen die ADHD hebben. Die leerlingen
hebben hiervoor hun medicatie en naar mijn idee werkt dat goed. Ik heb namelijk nauwelijks het idee dat de leerlingen te aanwezig zijn. Binnen de groep wordt er niet
gepest en maar een enkele keer zijn er leerlingen die het idee hebben dat ze buiten gesloten worden. Er heerst een goede sfeer binnen de groep. De leerlingen
hebben wekelijks op donderdagochtend muziekles. Ze hebben vaker lessen gehad gebaseerd op de methode en ook ritmische lessen. Af en toe hebben ze ook een
muziekles waarin ze een lied leren dat actueel is.
Lesverloop
Tijd Leerinhoud Didactische handelingen Leeractiviteit Materialen / Organisatie
Leraar leergedrag leerling(en)
Inleiding Doel 1 Ik leid de les in door het nummer Het De leerlingen luisteren naar het nummer. Ze bespreken of CD
Housekasteel aan de kinderen te laten horen. het nummer wel of niet onderdeel is van housemuziek en
Ik vertel ze hierna over housemuziek, dat het waaraan ze dat kunnen horen. Ze geven aan of ze de
afkomstig is uit Chicago uit de jaren tachtig. Er elementen hebben herkend.
is een snelle beat te horen zodat je er lekker
lang op kon dansen. Er worden hiervoor
elektronische instrumenten gebruikt,
bijvoorbeeld een keyboard (elementen van
housemuziek). Ik vraag de leerlingen of dit
nummer ook onderdeel is van de housemuziek.
Herkennen ze de elementen?
Kern Doel 2 Ik deel blaadjes uit met de tekst van het liedje. De leerlingen luisteren naar het nummer terwijl ze met de CD, songtekst
Ik laat de leerlingen luisteren naar de gezongen tekst meelezen. Ze zeggen mij steeds na als ik de tekst
versie zodat ze kunnen meelezen met de tekst voorlees zodat ze goed onthouden wat er gezongen moet
en tegelijkertijd de melodie erbij horen. Ik vertel worden. Uiteindelijk zingen ze mee met de instrumentele
de leerlingen dat we het lied gaan leren per versie.
couplet. We beginnen met het eerste couplet. Ik
lees het eerst voor en dan zeggen we het
allemaal na. Dit doen we voor alle coupletten en
het refrein. Hierna gaan we het met behulp van
de instrumentele versie, van het nummer, het
lied zingen. Ik laat de leerlingen hierbij staan.
Dit doen we een paar keer totdat het vloeiend
klinkt. Ik zing in het begin mee ter
ondersteuning en laat ze hierna zelf zingen.
Slot Doel 1 Ik sluit de les af door de leerlingen nog eens te De leerlingen beantwoorden mijn vraag.
vragen om de kenmerken van housemuziek. Ik
geef ze feedback op hoe ze hebben gezongen.
Persoonlijke reflectie
Ik vond dat de les naar mijn mening goed ging. De leerlingen deden mee en ik heb het gevoel dat ik de bedoeling ook goed heb uitgelegd
en het lied op de juiste manier heb overgebracht. Ik denk wel dat ik de leerlingen wat beter had kunnen motiveren want ik zag enkele keren
dat sommige kinderen gingen zitten nadat we een stukje hadden gezongen. Ik moest dus telkens herhalen dat we zouden blijven staan
tijdens het zingen. Al met al vond ik het wel een leuke les en ik heb zeker het gevoel dat de meeste leerlingen ervan hebben genoten.

Feedback mentor (inclusief handtekening)


Datum:

Das könnte Ihnen auch gefallen