Beruflich Dokumente
Kultur Dokumente
Activities:
1. Teacher recaps the previous lesson with
pupils.
2. Teacher shows some phrasal verbs.
3. Pupils identify the phrasal verbs in the
textbook and the meanings.
4. Pupils complete the exercise on phrasal
verbs.
5. Teacher gets pupils to recite the English
version of Rukun Negara.
6. Pupils go through the school
programmes in the textbook together.
7. Pupils explain how the activities help one
to learn values.
1
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU:5 TARIKH:17 JULAI 2017 HARI: ISNIN
2
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
MINGGU:5 TARIKH:17 JULAI 2017 HARI: ISNIN
Aktiviti : Lukisan Bahan Bantu Belajar
Objektif Pembelajaran 1.Contoh Lukisan,
Gabungan Teknik : Gosokan dan Pada akhir pembelajaran murid dapat : Contoh gambar
Kolaj 1. Menghasilkan karya dengan mengaplikasi bahasa seni visual,
media,proses dan teknik dengan betul. 2.Media:
2. Membuat apresiasi terhadap karya sendiri dan rakan Kertas lukisan,
Tema :
berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya. pensel, pensel warna,
Alam Semula jadi
oil pastel, kertas
warna, gam atau
Tajuk : Adik ku
bahan yang sesuai
Aktiviti PdP
1. Guru meminta murid memaparkan contoh karya dalam Refleksi
komputerdan bersoaljawab mengenai bahasa seni yang ada
seramai ../... orang
pada karya.(EK1
2. Guru mengimbas kembali cara menghasilkan karya. (EK1, EK 2) murid dapat mencapai
3. Murid menzahirkan idea yang kreatif dan inovasi dalam objektif yang
menghasilkan karya lukisan dengan mengaplikasikan bahasa telah ditetapkan.
seni media, proses dan teknik. (EK3,EK 4)
4. Murid mempamer dan menceritakan karya lukisan sendiri dan .....orang murid yang tidak
rakan berpandukan bahasa seni visual, sejarah seni dan budaya.
mencapai objektif akan
(EK 5)
diberi bimbingan khas
dalam sesi pembelajaran
yang akan datang.
Penilaian PdP
Proses penghasilan karya sepanjang modul menggambar aktiviti lukisan
menggunakan teknik campuran gosokan dan kolaj berdasarkan empat
standard kandungan.