You are on page 1of 3

zu

werden
INFINITIV
Prsens

werden

Perfekt

geworden sein

PARTIZIP
Prsens

werdend

Perfekt

geworden


(du)

Prsens
aktiv

IMPERATIV
werde

(wir)

werden wir

(ihr)

werdet

(Sie)

werden Sie

INDIKATIV

Prsens

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

werde
wirst
wird
werden
werdet
werden

Perfekt

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

bin geworden
bist geworden
ist geworden
sind geworden
seid geworden
sind geworden

Plusquam-
perfekt

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

war geworden
warst geworden
war geworden
waren geworden
wart geworden
waren geworden

Futur II

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

werde geworden sein


wirst geworden sein
wird geworden sein
werden geworden sein
werdet geworden sein
werden geworden sein

ich
du
er/sie/es
Prteritum
wir
ihr
sie/Sie

Futur I

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

wurde
wurdest
wurde
wurden
wurdet
wurden
werde werden
wirst werden
wird werden
werden werden
werdet werden
werden werden

KONJUNKTIV I

El Konjunktiv I no tiene correspondencia en espaol. Se utiliza para formar el estilo indirecto alemn.

Prsens

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

werde
werdest
werde
werden
werdet
werden

Futur I

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

werde werden
werdest werden
werde werden
werden werden
werdet werden
werden werden

Perfekt

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

sei geworden
seiest geworden
sei geworden
seien geworden
seiet geworden
seien geworden

Futur II

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

werde geworden sein


werdest geworden sein
werde geworden sein
werden geworden sein
werdet geworden sein
werden geworden sein

KONJUNKTIV II
Se usa para hechos no reales (hipotticos) y como forma de cortesa. La mayora de las veces, corresponde al condicional.

Prteritum

Futur I

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

wrde
wrdest
wrde
wrden
wrdet
wrden

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

wrde werden
wrdest werden
wrde werden
wrden werden
wrdet werden
wrden werden

Plusquam-
perfekt

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

wre geworden
wrest / wrst geworden
wre geworden
wren geworden
wret/wrt geworden
wren geworden

Futur II

ich
du
er/sie/es
wir
ihr
sie/Sie

wrde geworden sein


wrdest geworden sein
wrde geworden sein
wrden geworden sein
wrdet geworden sein
wrden geworden sein