Sie sind auf Seite 1von 40

Catalog de piese de schimb

FKE 1

Distribuitor de aer KE1c Steuerventil

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 145


Catalog de piese de schimb FKE 1
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 146


Catalog de piese de schimb FKE 1
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Observatie
1 FKE 50 Steuerkammer A Camera de comanda
2 FKE 51 Ventilgrundkörper KE1c Ventil principal unificat
3 FKE 52 Relaisventil KR 1 Releu de presiune
4 FKE 53 R-Füller mit Absperrventilen Robinet de izolare cu alimentator
5 FKE 54 Umsteller mit Einsatzstück Ventil schimbatorului M-P
6 FKE 55 Ventilträger KE Nr. 1 Suportul distribuitorului aer

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 147


Catalog de piese de schimb

FKE 20

I29869

Distribuitor de aer KE1c Steuerventil

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 163


Catalog de piese de schimb FKE 20
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 164


Catalog de piese de schimb FKE 20
Knorr-Bremse Code
Pos. FKE-Code Benennung Denumire Observatie
Baugruppe Articol
1 FKE 49 Steuerkammer A Camera de comanda
2 FKE 51 Ventilgrundkörper KE1c Ventil principal unificat
3 I29870 FKE 52 Relaisventil KR 1 Releu de presiune
4 FKE 53 R-Füller mit Absperrventilen Robinet de izolare cu alimentator
5 FKE 54 Umsteller mit Einsatzstück Ventil schimbatorului M-P
6 I14711 FKE 55 Ventilträger KE Nr. 1 Suportul distribuitorului aer

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 165


Catalog de piese de schimb

FKE 49

Camera de comandă Steuerkammer A mit Schnelllöseventil

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 171


Catalog de piese de schimb FKE 49
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 172


Catalog de piese de schimb FKE 49
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
1 A30487 FKE 50-20 Topfmembrane Membrana clopot
A30483 FKE 50-21 Stützblech Placa de sprijin
2 I11613
A30484 STAS Bolzen Stift C5 x 25
3 A30485/5 FKE 50-18 Druckfeder Arc de presiune
4 450942 FKE 49-25/A Sicherungsring Inel de siguranta DIN 471 8x0,8
5 A66054 FKE 49-23 Hülse Bucsa arcurilor
6 A66055 FKE 49-22 Druckfeder Arc de presiune
7 A10327 FKE 72-14 Druckfeder Arc
8 A66053 FKE 49-20 Federteller Talerul arcului
9 A66090 FKE 49-24 (A) Schieber Sertar
10 B53653 FKE 49-26 K-Nutring Garnitura canelata N890/12.2
12 I28494/001 FKE 49-01 Steuerkammer A Camera de comanda "A"
15 467887 STAS Sechskantmutter Piulita DIN 985 M8-Ms 462298
16 A33758 FKE 50-14 Hebel Parghie
17 A66050 FKE 49-16 Verschlussschraube Corp filetat
18 A33759/1 FKE 50-12 Schutzkappe Capac protector
19 A65736 FKE 49-14 Druckstück Tija de descarcare
A67434/1 FKE 49-08 Steuerstange Tija de comanda
20 I29125
A67435 FKE 49-13 Führungsstück Talerul arcului
21 450939 FKE 49-11 Sicherungsring Inel de siguranta DIN 471 5x0,6
22 A18294/39 FKE 49-09 Nutring Garnitura canelata
23 A67436 FKE 49-10 Scheibe Saiba
24 A66211 ´FKE 49-12 Druckfeder Arc

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 173


Catalog de piese de schimb FKE 49
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
1 I54887 FKE 49-01 Steuerkammer A Camera de comanda
2 B76458 FKE 49-02 Steuerhülse Bucsa de ghidare
3 456450 FKE 50-22 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 M10 x 1 ST
4 I28494 B30258/1 FKE 50-03 Düse Duza
5 470594 FKE 50-02 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 R3/4 ST
6 B21552 FKE 49-06 Verschlussschraube Dop filetat
7 A27763/17 FKE 49-07 O - Ring Inel "O"
11 B40415 - Filter Filtru

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 174


Constructie Knorr-Bremse I54387/001

Catalog de piese de schimb FKE 49


Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 175


Catalog de piese de schimb FKE 49
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
- I54887 FKE 50-01 Steuerkammer A Camera de comandă "A"
- 470594 FKE 50-02 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 R3/4 ST
- B76458 FKE 49-02 Steuerhülse Bucsa de ghidare
3 B30258/1 FKE 50-03 Düse Duză
4 I54387/001 B40415 - Filter Filtru
5 451500 - Verschlussschraube Dop filetat DIN 908 M10 x 1 ST
6 A27763/17 FKE 49-07 O - Ring Inel "O"
7 B21552 FKE 49-06 Verschlussschraube Dop filetat
9 457290 - Dichtring DIN 7603 A10 x 13,5 AL

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 176


Catalog de piese de schimb

FKE 50

Camera de comandă Steuerkammer A ohne Schnelllöseventil

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 177


Catalog de piese de schimb FKE 50
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 178


Catalog de piese de schimb FKE 50
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
1 I54887/1 FKE 50-01 Steuerkammer A Camera de comandă "A"
2 470594 FKE 50-02 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 R3/4 ST
3 B30258/1 FKE 50-03 Düse Duză
17 A30482 FKE 50-17/A Stützring Inel de sprijin
I13449/001
22 456450 FKE 50-22 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 M10 x 1 ST
- B40415 - Filter Filtru
- B21552 FKE 49-06 Verschlussschraube Dop filetat
- A27763/17 FKE 49-07 O - Ring Inel "O"
4 A27763/7 FKE 50-04 Dichtring Garnitură
5 B40899 FKE 50-05/A Ventileinsatz Corp ventil
6 A30537 FKE 50-06/A Ventilstange Tijă Ventil
7 A30485/7 FKE 50-07 Druckfeder Arc de pressiune
8 A30538 FKE 50-08 Federteller Talerul arcului
9 463786 STAS Sicherungsring Inel de siguranta DIN 472 20 x 1 FST
10 B65001 FKE 50-10 Druckfeder Arc
11 A42703 FKE 50-11/A Druckstück Tijă de descărcare
12 A33759/1 FKE 50-12 Schutzkappe Capac protector
13 A30534 FKE 50-13 Verschlussschraube Corp filetat
14 A33758 FKE 50-14 Hebel Pîrghie
15 467887 STAS Sechskantmutter Piuliţă DIN 985 M8 Ms 462298
18 A30485/5 FKE 50-18 Druckfeder Arc de pressiune
19 A30484 STAS Bolzen Stift C5 x 25
I11613
21 A30483 FKE 50-21 Stützblech Placa de sprijin
20 A30487 FKE 50-20 Topfmembrane Membrană

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 179


Constructie Knorr-Bremse I13449/001

Catalog de piese de schimb FKE 50


Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 180


Catalog de piese de schimb FKE 50
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
- I54887/1 FKE 50-01 Steuerkammer A Camera de comandă "A"
- 470594 FKE 50-02 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 R3/4 ST
3 451500 - Verschlussschraube Dop filetat DIN 908 M10 x 1 ST
4 B40415 - Filter Filtru
5 I13449/001 B30258/1 FKE 50-03 Düse Duză
6 A30482 FKE 50-17/A Stützring Inel de sprijin
7 457290 - Dichtring Garnitura DIN 7603 A10 x 13,5 AL
8 A27763/17 FKE 49-07 O - Ring Inel "O"
9 B21552 FKE 49-06 Verschlussschraube Dop filetat

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 181


Catalog de piese de schimb

FKE 51

Ventil pricipal unificat KE1c Ventilgrundkörper mit C-Deckel

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 183


Catalog de piese de schimb FKE 51
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 184


Catalog de piese de schimb FKE 51
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Norm / Abmessung Observatie / Bemerkung
Baugruppe Baugruppe Artikel
1 451609 STAS Zylinderschraube Stift filetat DIN 912 M8x25-10.9
2 466031 STAS Federring Saiba N10178
3 465857 STAS Sicherungsring Inel de siguranta DIN 472 15x1
4 A30857 STAS Stützblech Tabla de protectie
5 A18294/8 FKE 51-21/A Nutring Garnitura canelata urspr.: A18294/2
6 A30480 FKE 51-25/A Passhülse Bucsa de ghidare
- FKE 51-26 Führungskörper Corp ghidaj Constructie care se abate
7 I11614 II20557
- FKE 51-27A Buchse Bucsa Constructie care se abate
- 453481 FKE 51-23/A Kugel DIN 5401 6mm Numai la constructie FKE: Prezon M6x7
8 A30826 FKE 51-24 Dichtung Garnitura
9 A30490 FKE 51-28 Ventilteller Ventil taler
10 A86235/2 FKE 51-104/2 Zackenring Inel crestat
11 A88407 FKE 51-103 Stützring Inel de reazem
12 459675 FKE 51-102 K - Ring Inel de etansare N894/06,8
13 452445 STAS Stiftschraube Prezon DIN 939 M10x50-8.8
4 A55113 FKE 51-36/A Membranteller Talerul membranei
15 A30488 FKE 51-37/A Einschraubstück Dop filetat cu ghidaj
16 A31340/9 FKE 51-35/A Flachdichtring Garnitura
17 A30485/9 FKE 51-39/A Druckfeder Arc
18 A30489 FKE 51-33 Steuerhülse Tija de comanda
19 A55508 FKE 51-34/A Ventilstößel Tija ventil
20 452464 STAS Stiftschraube Prezon DIN 939 M12x30-8.8
21 A27763/9 FKE 51-94 Dichtring Garnitura
22 450578 STAS Splint Splint DIN 94 2x14
23 450668 STAS Scheibe Saiba DIN 125 8,4
24 A30721 FKE 51-40/A Sechskantschraube Surub hexagonal
25 A30718 FKE 51-52/A Filterdeckel Capacul filtrului

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 185


Catalog de piese de schimb FKE 51
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
26 A42391 FKE 51-53 Dichtring Garnitura
27 A30720 FKE 51-50/A Turboscheibe Saiba filtru
28 A42390 FKE 51-49 Faserscheibe Saiba din fire de cocos
29 A30719 FKE 51-51/A Filtertopf Carcasa filtru
30 A88131 FKE 51-45 Dichtung Garnitura
- FKE 51-86 Sita
31 I80020 - FKE 51-87 Feinfilter Inel
- FKE 51-88 Teava filtru
32 A30618 FKE 51-46 Verschlussschraube Dop filetat
33 A31340/2 FKE 51-41/A Flachdichtring Garnitura
34 452187 STAS Mutter Piulita DIN 934 M12
35 466059 STAS Sperrkantring Inel de siguranta DIN 127 A12
36 452466 STAS Stiftschraube Prezon DIN 939 M12x35-8.8
37 A30498/1 FKE 52-06 Passhülse Bucsa de ghidare Urspr.: A30480
38 456450 FKE 50-22 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 M10x1
39 A21957/1 FKE 51-77 Stützplatte Placa de sprijin
40 B21543 FKE 51-74/A Verschlussschraube Capac filetat Urspr. A30518/1
41 A27763/12 FKE 51-73 Dichtring Garnitura
42 A30520 FKE 51-75/A Zwischenring Inel intermediar
43 A26918 FKE 51-72 Topfmembrane Membrana clopot
44 A30511/2 FKE 51-71/B Membranteller Talerul membranei
45 B35338 FKE 51-70 Verschlussschraube Dop de inchidere filetat Urspr. A30517
46 A18294/17 FKE 51-63/A Nutring Garnitura canelata
47 A31340/1 FKE 51-76/A Flachdichtring Garnitura
48 A30509 FKE 51-61 Ventilteller Talerul ventilului
49 A30485/15 FKE 54-15 Druckfeder Arc
50 463312 STAS Sechskantschraube Surub hexagonal DIN 933 M6x14-8.8

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 186


Catalog de piese de schimb FKE 51
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
51 466058 STAS Sperrkantring Inel de siguranta DIN 127 A6
52 A82458 FKE 51-101 Untersuchungsschild Placa
53 A31863 FKE 51-31 Deckblech Capac de protectie
54 A34520 FKE 51-22 Entlüftungspfropfen Duza de golire
55 A39064/7 FKE 51-68 Schraubdüse Duza filetata Urspr. A34723
56 A30507 FKE 52-11 Topfmembrane Garnitura pistonului
57 A30511/3 FKE 51-60/B Membranteller Talerul membranei
58 B35339 FKE 51-62 Verschlussschraube Dop de inchidere filetat Urspr. A30513
59 A31340/3 FKE 51-56/A Dichtring Garnitura
60 A30514 FKE 51-81 Federteller Talerul arcului Numai la constructie FKE 51
61 A39956 FKE 56-81 Federteller Talerul arcului Numai la constructie FKE 56
62 A94985 Federteller Talerul arcului
63 A30485/1 FKE 68-82 Druckfeder Arc Numai la constructie FKE 68
64 A30485/28 FKE 51-82/A Druckfeder Arc Numai la constructie FKE 51
65 A30485/2 FKE 56-82 Druckfeder Arc
66 A94986 Druckfeder Arc
67 A39955 FKE 56-103 Buchse Bucsa Numai la constructie FKE 56
68 A94987 Buchse Bucsa
69 A31332 FKE 51-79/A Membranteller Talerul membranei
70 A31337 FKE 51-91/A Stützring Inel filetat
71 A31336 FKE 51-90 Verschlussschraube Dop filetat pentru ghidaj
72 A31334 FKE 51-80/A Ventilteller Talerul ventilului
73 A31335 FKE 51-89/A Federteller Talerul arcului
74 A30485/3 FKE 51-85 Druckfeder Arc
75 A57217 FKE 56-85 Druckfeder Arc Numai la constructie FKE 68

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 187


Catalog de piese de schimb FKE 51
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
76 I79076 FKE 51-59/B Schraubbuchse Bucsa insurubata A30911
77 A30485/15 FKE 51-58/B Druckfeder Arcul ventilului
78 A27763/15 FKE 51-55 Dichtung Garnitura
79 I11630 FKE 51-57/A Ventilbuchse Bucsa ventil A30912
80 A18294/5 FKE 51-32/a Nutring Garnitura canelata
81 A27763/16 FKE 51-66 Dichtring Garnitura
82 452470 STAS Stiftschraube Prezon DIN 939 M12x45-8.8
83 I39489 FKE 51-01/B Ventilgehäuse mit Buchsen Corpul ventilului compl.

B40360 FKE 52-01/? Ventilgehäuse Corpul ventilului


B40975 FKE 51-69 Ventilbuchse Bucsa
B35342 FKE 51-83 Buchse Bucsa
83 I39489 B76425 FKE 51-39 Ventilbuchse Bucsa
456455 - Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 M16x1,5 Nu la constructie FKE
B77089 FKE 51-84 Ventilbuchse Bucsa
B54903 - Stopfen Nu la constructie FKE

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 188


Catalog de piese de schimb FKE 51

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 189


Catalog de piese de schimb FKE 51
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
1 A30500/1 FKE 51-09/A Verschlussschraube Dop filetat M42x1,5 ungenau: B21542
2 A27763/13 FKE 51-08 Dichtring Garnitura
3 A95867 Sieb Sita
4 464931 STAS Sicherungsring Inel de siguranta pentru alezaj DIN 472 25x1,2
5 A30757 FKE 51-10 Führungsteller Taler conducator
6 A30485/8 FKE 51-07 Druckfeder Arc
7 A30499 FKE 51-06 Ventilteller Ventil taler
8 B33562 FKE 51-12/A Ventilbuchse Bucsa ventil Urspr. B21951
9 A27763/14 FKE 51-13 Rundschnurring Garnitura
10 457726 STAS Sicherungsring Inel de siguranta DIN 471 20x1,2
11 A27889 FKE 51-16 Federteller Talerul arcului
B67907 Dichtung Garnitura Urspr. B25853
12 FKE 51-02/A
B67908 Membrane Membrana
A30856 FKE 51-05 Ventilstange Tija ventil
13 I11615
A30858 FKE 51-14 Ventilteller Taler ventil
14 A30485/4 FKE 51-04 Druckfeder Arc
15 I11616 FKE 51-03/A Deckel vollst. Capac compl.

15.1 A30496 Deckel Capac


15.2 A30240/1 FKE 51-92/A Düse Doza
15.3 A31525 FKE 54-09 Passhülse Bucsa de ghidare

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 190


Catalog de piese de schimb

FKE 52

Releu de presiune KR1 Relaisventil

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 191


21

22

FKE 52 si I29407/002 I29407/001

Catalog de piese de schimb FKE 52 Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 192


Catalog de piese de schimb FKE 52
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni
I29407/002 I29407/001
Baugruppe Articol Baugruppe Baugruppe Articol
1 450592 450592 STAS Splint Splint DIN 94 3,2 x 63
2 A68108 A68108 FKE 52-27 Schutzkappe Capac de protectie
3 B30491 FKE 52-25/A Schraubbuchse Bucsa filetata
4 A31340/10 FKE 52-24 Flachdichtring
5 A18294/18 A18294/18 FKE 52-26/A Nutring Garnitura canelata
6 A30485/11 A30485/11 FKE 52-19 Druckfeder Arc de presiune
7 A30503 A30503 FKE 52-18/A Federteller Talerul arcului
8 A30704 A30704 FKE 52-21 Stützring Inel de sprijin
9 A30485/10 A30485/10 FKE 52-20 Druckfeder Arc
A39232 B79309 FKE 52-15/A Ventilführung Ghidajul ventilului
10 I14752 I88218 FKE 52-16
463223 B58852/6 Dichtung Garnitura N10005 A18/22
FKE 52-17
FKE 52-22
11 B22845 B22845 Feinsieb Sita
FKE 52-23/A
A30516 A30516 FKE 52-13/B Spannring Inel de inchidere
12 I11619 I11619
A30741 A30741 FKE 52-14 Deckblech Tabla de acoperire
12.1 B47284 B47284 Bügel zu Spannring
13 A55509 A55509 FKE 52-12/2 Stützplatte Placa de sprijin
14 A30507 A30507 FKE 52-11 Topfmembrane Garnitura pistonului
A39233 C91170 FKE 52-07/A Ventilkörper Corp ventil
II46715
A39231 A39231 FKE 52-10 Ventilstange Tija ventil
15 I14751 II46716
463224 FKE 52-08 N10005 A13/16
B58852/4 Dichtung Garnitura
FKE 52-09
16 A27763/10 FKE 52-05 Dichtring Garnitura
17 A30498/1 FKE 52-06/A Passhülse Bucsa

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 193


Catalog de piese de schimb FKE 52
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni
I29407/002 I29407/001
Baugruppe Articol Baugruppe Baugruppe Articol
18 A30999 A30999 FKE 52-04/A Düse Duza ø2,3
19 456460 456460 FK 72-81 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 M24 x 1,5
20 I40585 I40585 FKE 52-01 Steuerkammer "Cv" Corp
21 - A57467 Federscheibe Saiba amortizare
22 - A64074/3 Sieb Sita
31 - C108473 Schraubbuchse Bucsa filetata
41 - A40125/14 O-Ring Garnitura
190 - B21552 Verschlussschraube Dop filetat
191 - A27763/17 O-Ring Inel "O"

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 194


Catalog de piese de schimb

FKE 53

Robinet de izolare cu alimentator R – Füller mit Absperrventilen

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 195


Catalog de piese de schimb FKE 53
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 196


Catalog de piese de schimb FKE 53
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Norm / Abmessung Observatie / Bemerkung
Baugruppe Baugruppe Artikel
1 A26918 FKE 51-72 Topfmembrane Garnitura clopot
2 A27934 FKE 53-17 Membranteller Talerul membranei
3 A30485/14 FKE 53-16 Druckfeder Arc
4 A27933 FKE 53-15 Federteller Talerul arcului
5 B25783 FKE 53-14 Schraubstück Piesa filetata Urspr. A30523
6 A31340/12 FKE 53-13/A Flachdichtring Garnitura
7 B25854 FKE 53-12/A Dichtklappe Garnitura etansare
8 B25784 FKE 53-11 Zwischenstück Piesa intermediara Urspr. A30522
9 A39279 FKE 53-10/A Ventilteller Taler supapa
10 A30485/13 FKE 51-65 Druckfeder Arc
11 A18294/8 FKE 51-21 Nutring Garnitura canelata
12 A31653 FKE 53-07 Dichtung Garnitura
13 A30480 FKE 51-25/A Passhülse Bucsa
14 A31525 FKE 54-09 Passhülse Bucsa
A31556/1 FKE 53-01 Deckel Capac
I11873
B25724 FKE 53-02 Buchse Bucsa
15 I41472
B30087 FKE 53-03/A Buchse Bucsa
B25725 FKE 53-04 Buchse Bucsa de ghidaj
16 B30603 FKE 53-22 Verschlussschraube Dop filetat M38x1,5 Urspr. A31602/1
17 A27763/2 FKE 53-23/A Dichtring Inel de etansare
18 A25785 FKE 53-20 Zwischenring Inel intermediar Urspr. A30712
19 A30711 FKE 53-21/A Topfmembrane Membrana clopot
20 A27936 FKE 53-19 Membranteller Talerul membranei
21 B21561 FKE 53-40/A Schraubkappe Dop filetat
22 A31340/7 FKE 53-41/A Flachdichtring Garnitura
23 A45118 FKE 53-39 Druckfeder Arc

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 197


Catalog de piese de schimb FKE 53
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
A31621 FKE 53-38/A Ventilstößel Tachet supapa
24 I11879
456948 STAS Kugel Bila de rulment DIN 5401 5mm III
25 A30714 FKE 53-36/A Verschlussschraube Dop filetat
26 A31340/8 FKE 53-37/A Flachdichtring Garnitura
27 A88332 FKE 53-35 Druckfeder Arc
A30521 FKE 53-33/A Ventilstange Supapa
28 I11621
456948 STAS Kugel Bila de rulment DIN 5401 5mm III
29 A86235/2 FKE 51-104/2 Zackenring Inel crestat
30 A18294/5 FKE 51-32 Nutring Garnitura canelata
31 B21541 FKE 53-25 Halteschraube Surub de ghidare
32 470154 STAS Spannstift Stift ISO 8748 5 x 28 ST
33 A30749 FKE 54-17 Gabelhebel Parghie bifurcata
34 450580 STAS Splint Splint DIN 94 3,2x18
35 450671 STAS Scheibe Saiba DIN 125-10,5 St
36 452774 STAS Bolzen Bolt DIN 1434 10h11x30x26-St 50
37 A31620/1 FKE 53-24/A Steuerwelle für Gabelhebel Ax de comanda
39 450124 STAS Zylinderstift Stift DIN 7 5H8 x 36 ST
40 A31590 FKE 53-31 Federnder Handgriff Maner arcuitor
41 A31620/2 FKE 53-24/A Steuerwelle für Handgriff Ax de comanda

Befestigungsteile zu FKE 53

- 456540 STAS Sechskantschraube Surub hex. DIN 931 M8 x 52 8.8


- 466031 STAS Sperrkantring Inel siguranta N10178 A08

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 198


Ausführung Gabelhebel Ausführung Handgriff

A30749 A31590

Zugehöriger Spannstift: 470154 Zugehöriger Spannstift: 450124

A31620/1 A31620/1

Catalog de piese de schimb FKE 53


Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 199


Catalog de piese de schimb

FKE 54

Ventil schimbătorului M-P E1 Umsteller mit Einsatzstück

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 201


Catalog de piese de schimb FKE 54
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 202


Catalog de piese de schimb FKE 54
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
1 I13429 FKE 54-01/A Deckel Capac
1.2 450814 FKE 54-02 Schaftschraube Stift filetat cu tija DIN 427 M5x12
2 450671 FKE 54-20 Scheibe Saiba DIN 125-10,5 St
3 450578 STAS Splint Splint DIN 94 3,2x14
4 I66828 452774 STAS Bolzen Bolt DIN 1434 10h11x30x26-St 50
5 A30749 FKE 54-17 Gabelhebel Parghie bifurcata
6 463523 FKE 54-04/A Gewindestift Stift filetat cu cap DIN 417 A2 M6x12
7 470154 STAS Spannstift Stift ISO 8748 5 x 28 ST
8 A35490 FKE 54-03/A Steuerwelle Ax de comanda
11 A30531 FKE 54-11 Hülse Bucsa
12 A18294/17 FKE 51-63/a Nutring Garnitura
13 I14542/001 FKE 54-05/A Einsatzstück E1 Piesa intermediara E1
I66774/001
14 A30530 FKE 54-14/A Ventilstößel Tija ventil
15 A30485/15 FKE 54-15 Druckfeder Arc
16 A95661 FKE 54-16 Dichtung Garnitura

Befestigungsteile zu FKE 54

- 456538 STAS Sechskantschraube Surub hex. DIN 931 M8 x 43 8.8


- 466031 STAS Sperrkantring Inel siguranta N10178 A08

Zubehör

- A30946 FKE 54-24 Feststellscheibe Şaiba de Fixare G-P A30946

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 203


Catalog de piese de schimb

FKE 55

Suportul distribuitorului aer KE Nr. 1 Ventilträger

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 205


Catalog de piese de schimb FKE 55
Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 206


Catalog de piese de schimb FKE 55
Pos. Knorr-Bremse Code FKE-Code Benennung Denumire Standard / Dimensiuni Observatie
Baugruppe Articol
1 A38689 FKE 55-01 Trägergehäuse Corpul suportului
2 453137 FKE 55-02 Doppelnippel Niplu dublu DIN 1566 - R 1“
3 453124 FKE 55-04 Doppelnippel Niplu dublu DIN 1566 - R ½“
8 456863 FKE 55-03 Muffe Mufă DIN 1564 - R 1“
9 453090 FKE 55-05 Muffe Mufă DIN 1564 - R ½“
I14711
12 453831 FKE 55-06 Dichtring Inel de etansare DIN 7603 - A21x26-AL
14 451533 FKE 55-07 Verschlussschraube Dop filetat DIN 910 - G ½“ A -ST
15 451486 FKE 55-08 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 - R ½“-ST
16 451487 FKE 55-09 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 - R ¼“-ST
18 451477 FKE 72-82 Verschlussschraube Dop filetat DIN 906 - M16x1,5-ST

Editie / Ausgabe 12/2007

Knorr-Bremse Group 207